Co leczymy
Żylaki kończyn dolnych
Pajączki naczyniowe
Owrzodzenia podudzi
Obrzęki
Zakrzepica
Miażdżyca tętnic obwodowych
Skuteczne leczenie chorób układu krążenia
W JEDNYM MIEJSCU
W ramach poradni chirurgii naczyniowej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób tętnic, żył oraz naczyń limfatycznych. Pomagamy pacjentom zmagającym się m.in. z miażdżycą, żylakami kończyn dolnych, tętniakami, niedokrwieniem kończyn czy zakrzepicą.
Każdy przypadek traktujemy indywidualnie – łączymy wiedzę kliniczną z nowoczesnymi metodami obrazowania i leczenia, aby dobrać najskuteczniejsze i jak najmniej inwazyjne rozwiązanie.
Naszym celem jest poprawa jakości życia pacjentów i zapobieganie groźnym powikłaniom chorób naczyniowych. Zapraszamy do konsultacji ze specjalistą chirurgii naczyniowej..

Lekarze chirurdzy naczyniowi

Lekarz medycyny, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończył w 1999 roku. Posiadacz certyfikatu European College of Phlebology z siedzibą w Amsterdamie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w III Klinice Chirurgii Ogólnej w Krakowie, Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju, a także w Oddziałach Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Kłodzku, Chrzanowie oraz Szpitalu Bonifratrów w Krakowie.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu żylnego kończyn dolnych, zwłaszcza żylaków. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych metod takich jak laseroterapia, ablacja falami radiowymi oraz skleroterapia.
Zajmuje się również leczeniem trudnogojących się ran i owrzodzeń, głównie na tle niewydolności żylnej. W terapii stosuje m.in. opatrunki specjalistyczne, kompresjoterapię oraz nowoczesne metody leczenia ran podciśnieniem.
Wykonywane zabiegi:
Skleroterapia pianowa żylaków pod kontrolą USG (echoskleroterapia)
Skleroterapia pajączków naczyniowych
Laserowa ablacja żył pniowych (EVLT)
Ablacja żył pniowych falami radiowymi (EVRF)
Miniflebektomia żylaków
Dobór pończoch i podkolanówek uciskowych
Leczenie przewlekłych ran i owrzodzeń
Opatrunki podciśnieniowe (NPWT)
Kompresjoterapia bandażami sztywnymi

Docent Stoliński posiada specjalizację w zakresie chirurgii naczyniowej oraz kardiochirurgii. Doświadczenie kliniczne zdobywał w renomowanych ośrodkach zajmujących się leczeniem chorób serca i naczyń.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób tętnic i żył, w tym niedokrwienia kończyn dolnych, żylaków, choroby niedokrwiennej serca, a także wad serca (wrodzonych i nabytych). Posiada doświadczenie w leczeniu tętniaków aorty – zarówno w technikach klasycznych, jak i endowaskularnych.
Specjalizuje się w małoinwazyjnych operacjach serca z dostępu torakoskopowego oraz nowoczesnych metodach leczenia żylaków kończyn dolnych, w tym z zastosowaniem lasera wewnątrznaczyniowego (EVLT).
Wykonywane zabiegi:
- Małoinwazyjne operacje serca (torakoskopia)
- Operacje naczyń wieńcowych
- Endowaskularne i klasyczne zabiegi na aorcie i tętnicach obwodowych
- Leczenie żylaków kończyn dolnych (laser wewnątrznaczyniowy – EVLT)
- Zabiegi na zastawkach serca
- Diagnostyka i leczenie tętniaków aorty

Specjalista chirurgii naczyniowej, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w renomowanej Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.
Jest absolwentem Akademii Flebologii – cyklu zaawansowanych szkoleń typu masterclass, koncentrujących się na nowoczesnych metodach diagnostyki i terapii przewlekłej niewydolności żylnej. Należy do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz European College of Phlebology.
Dr Michał Buczek specjalizuje się w małoinwazyjnym leczeniu żylaków kończyn dolnych – wykonuje zabiegi takie jak:
- wewnątrznaczyniowa laserowa ablacja żył (EVLT),
- skleroterapia,
- miniflebektomia.
Wykonywane badania:
USG Doppler naczyń kończyn dolnych,

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej uzyskał po ukończeniu specjalizacji, a w zakresie chirurgii naczyniowej posiada II stopień specjalizacji.
W swojej karierze zawodowej zdobył doświadczenie pracując w renomowanych placówkach, takich jak III Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CMUJ w Krakowie, Szpital Jana Pawła II w Krakowie (Oddział Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyń), a także w Oddziale Chirurgii Naczyniowej PAKS w Chrzanowie.
Dodatkowo, lek. Filip Reś specjalizuje się w medycynie estetycznej, oferując pacjentom szeroki zakres nowoczesnych zabiegów, takich jak:
- Laser CO2 – resurfacing laserowy, który poprawia kondycję skóry, redukując zmarszczki, przebarwienia, blizny i rozszerzone pory, stymulując produkcję kolagenu.
- Laser frakcyjny CO2 – skuteczna metoda redukcji blizn potrądzikowych, pourazowych oraz pooperacyjnych, wygładzająca i spłycająca blizny.
- Laser frakcyjny CO2 na rozstępy – zabieg zmniejszający widoczność rozstępów, poprawiający elastyczność skóry i jej koloryt.
Udziela także konsultacji w językach obcych: angielskim, niemieckim oraz francuskim, zapewniając kompleksową opiekę w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz estetycznej.
Choroba niedokrwienna serca
Nadciśnienie tętnicze
Hyperlipidemia
Migotanie przedsionków
Arytmie – zaburzenia rytmu serca
Omdlenia
Niewydolność serca
Otyłość
Ono dba o Ciebie każdego dnia
NOWOCZESNA MEDYCYNA I TROSKA O TWOJE ZDROWIE W JEDNYM MIEJSCU
Pojawiający się ból w klatce piersiowej, kołatania serca, duszność, omdlenia… To mogą być pierwsze sygnały, których nie warto ignorować.
Szybsze bicie serca nie jest patologią lecz fizjologią a zmęczenie jest niespecyficznym objawem.
Nie czekaj, aż będzie za późno

Lekarze kardiolodzy

Specjalizacja
Kardiolog
Specjalista chorób wewnętrznych
American Board of Internal Medicine Diplomate
Dr Edyta Stodółkiewicz-Nowarska to doświadczona kardiolog i internistka z międzynarodowym wykształceniem i wieloletnią praktyką kliniczną w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, uzyskała również amerykański dyplom lekarski oraz tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (American Board of Internal Medicine).
Specjalizację z kardiologii ukończyła w Krakowie, broniąc z wyróżnieniem doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim pod opieką prof. Andrzeja i prof. Wojciecha Szczeklików. Posiada także certyfikat diagnosty w zakresie koronarografii.
Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w USA (Chicago), a w Polsce pracowała w renomowanych ośrodkach kardiologicznych, takich jak Intercard Nowy Sącz czy American Heart of Poland.
Specjalizuje się w leczeniu choroby wieńcowej, zawału serca, diagnostyce inwazyjnej i nieinwazyjnej układu sercowo-naczyniowego.
Obecnie pełni funkcję dyrektora medycznego Centrum Medycznego CardioMedicum w Krakowie, gdzie prowadzi kompleksową opiekę kardiologiczną.
Zakres badań i konsultacji:
- EKG
- Echo serca
- Holter EKG
- Holter ciśnieniowy (ABPM)
- Próba wysiłkowa
- Próba atropinowa

Profesor Sebastian Stec to ceniony specjalista z ponad 20-letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca oraz w badaniach nad autonomiczną regulacją pracy serca i układu nerwowego. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 2022 roku, wcześniej – w 2014 roku – otrzymał stopień doktora habilitowanego i został profesorem nadzwyczajnym.
Ekspert ablacyjny Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, autor pionierskich metod leczenia arytmii, w tym:
- kardioneuroablacji,
- przezżylnej stymulacji nerwu błędnego,
- hybrydowej ablacji oszczędzającej węzeł zatokowy (SN sparing),
- obustronnej sympatektomii piersiowej.
Współtwórca programu HANTLE-EP-HEART-TEAM, kwalifikującego pacjentów do usuwania układów stymulujących po zabiegach neuromodulacji serca. Specjalizuje się w nowoczesnych zabiegach ablacyjnych z wykorzystaniem systemów trójwymiarowej nawigacji oraz echokardiografii wewnątrzsercowej – bez konieczności użycia promieniowania rentgenowskiego, co ma szczególne znaczenie m.in. u dzieci, kobiet w ciąży i pacjentów wysokiego ryzyka.
Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji i warsztatów, w tym omdlenia2024.pl oraz Europejskich Hybrydowych Warsztatów Ablacji Arytmii.

Dr hab. n. med. Aleksandra Morka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii dziecięcej oraz pediatrii. Jest również ekspertem echokardiografii – posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w tym zakresie.
Od wielu lat związana zawodowo z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie, gdzie pracowała jako konsultant kardiolog w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej oraz Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej. Obecnie pełni funkcję Kierownika Oddziału i Kliniki Kardiologii Dziecięcej w Krakowie przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jako nauczyciel akademicki i wykładowca aktywnie uczestniczy w kształceniu przyszłych lekarzy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologów Dziecięcych oraz European Society of Cardiology.
Główne obszary zainteresowań Pani Profesor to diagnostyka i leczenie wad wrodzonych serca. Zajmuje się również schorzeniami takimi jak:
- nabyte wady serca,
- kardiomiopatie,
- zaburzenia rytmu i przewodnictwa,
- omdlenia,
- nadciśnienie tętnicze,
- bóle w klatce piersiowej u dzieci i młodzieży.

Specjalista kardiologii, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2010–2019 związana z Kliniką Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne.
Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kongresach oraz szkoleniach z zakresu kardiologii i echokardiografii, stale podnosząc swoje kwalifikacje.
Zakres specjalizacji:
Dr Jędrzejczyk-Spaho specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu omdleń. Jako jeden z nielicznych lekarzy wykonuje testy pochyleniowe. Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym:
- nadciśnienia tętniczego,
- choroby niedokrwiennej serca,
- zaburzeń rytmu serca,
- niewydolności serca.
Alergie wziewne
Alergie pokarmowe
Atopowe zapalenie skóry (AZS)
Anafilaksja
Choroby układu oddechowego
Eozynofilowe zapalenie przełyku (EoE)
Nietolerancja histaminy
Alergolodzy

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tytuł specjalisty alergologa uzyskała po ukończeniu 5-letniego szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Chorób Wewnętrznych, Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy szpitalnej, jak i w prowadzeniu pacjentów w poradni alergologicznej. Stale aktualizuje swoją wiedzę, uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych szkoleniach z zakresu alergologii. Jest również autorką publikacji naukowych w tej dziedzinie.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in.:
– pokrzywki przewlekłej i obrzęków naczynioruchowych
– alergicznego nieżytu nosa i spojówek
– atopowego i kontaktowego zapalenia skóry
– astmy oskrzelowej
– nadwrażliwości na leki oraz na jady owadów błonkoskrzydłych
Prowadzi kwalifikację do odczulania oraz wykonuje immunoterapię alergenową (iniekcyjną i podjęzykową – sezonową i całoroczną). Posiada również doświadczenie w leczeniu biologicznym ciężkiej astmy oraz przewlekłej pokrzywki.
Obrzezanie
Plastyka krótkiego wędzidełka
Powiększanie penisa kwasem hialuronowym
Wazektomia
Urolodzy

bsolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista urologii z europejskim tytułem FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Na co dzień pracuje w Śląskim Centrum Urologii UROVITA w Chorzowie.
W swojej praktyce szczególną wagę przywiązuje do indywidualnego podejścia do pacjenta oraz kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń układu moczowo-płciowego. Celem każdej konsultacji jest nie tylko dobór optymalnego leczenia, ale również edukacja pacjenta na temat jego problemu zdrowotnego.
W ramach konsultacji lekarz kwalifikuje pacjentów do zabiegów takich jak:
- obrzezanie,
- plastyka wędzidełka,
- wazektomia,
- powiększanie penisa kwasem hialuronowym.
Leczenie otyłości
Choroba Leśniowskiego-Crohna
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
SIBO
Cukrzyca typu II
Insulinooporność
Dietetycy

Mgr inż. Marta Wiśniewska jest wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym, absolwentką Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Ukończyła również studia magisterskie oraz inżynierskie na kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Swoją wiedzę poszerzała także na studiach podyplomowych „Dietetyka Kliniczna – Żywienie w Zdrowiu i Chorobie” na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nieustannie rozwija swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach z zakresu dietetyki i żywienia klinicznego.
Na co dzień pracuje w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie – na oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Oddziale Urologii. Jej szczególnym obszarem specjalizacji jest bariatria, czyli chirurgiczne leczenie otyłości. Zajmuje się zarówno przygotowaniem pacjentów do operacji bariatrycznej, jak i ich wsparciem żywieniowym w okresie pooperacyjnym.
W pracy dużą wagę przywiązuje do prehabilitacji – odpowiedniego przygotowania żywieniowego pacjentów przed zabiegami chirurgicznymi, co znacząco wpływa na skuteczność leczenia i proces rekonwalescencji.
Mgr Marta Wiśniewska wierzy, że odpowiednio dobrany sposób odżywiania oraz styl życia są fundamentem zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego w pracy z pacjentami skupia się na indywidualnym podejściu, edukacji zdrowych nawyków oraz wprowadzaniu zmian stopniowo i w zgodzie z możliwościami danej osoby.
Jej misją jest wspieranie pacjentów w budowaniu trwałych, zdrowych relacji z jedzeniem i ciałem – z korzyścią dla zdrowia, samopoczucia i jakości życia.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Na co dzień prowadzi gabinet dietetyczny oraz współpracuje z profesjonalnymi sportowcami, m.in. w dyscyplinach takich jak piłka nożna, boks, karate czy narciarstwo, pełniąc funkcję trenera przygotowania motorycznego.
Jego celem jest holistyczne podejście do pacjentów oraz sportowców, zapewniając im kompleksowe wsparcie dietetyczno-treningowe. Każda współpraca opiera się na wspólnie ustalonym celu, takim jak poprawa nawyków żywieniowych, redukcja tkanki tłuszczowej czy indywidualny plan dietetyczno-treningowy.
Podczas wizyty można skorzystać z pełnej opieki dietetycznej, obejmującej:
- analizę składu ciała
- interpretację wyników badań
indywidualny dobór planu żywieniowego i/lub treningowego
Astma oskrzelowa
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP)
Choroby śródmiąższowe płuc
Ostre i przewlekłe zakażenia układu oddechowego
Kaszel
Pulmonolodzy

Specjalistka chorób płuc oraz chorób wewnętrznych z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych uzyskała w 2014 roku, a w 2017 roku — w dziedzinie chorób płuc.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Klinice Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Oddziale Chorób Płuc 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem takich schorzeń jak POChP, astma oskrzelowa, bezdech senny, choroby śródmiąższowe płuc oraz rak płuca. Posiada doświadczenie w leczeniu ostrej niewydolności oddechowej z wykorzystaniem wentylacji nieinwazyjnej.
Uczestniczyła w międzynarodowych projektach badawczych, takich jak UBIOPRED (fenotypowanie astmy ciężkiej) oraz EMPIRE (rejestr pacjentów z włóknieniem płuc).
Wykonywane konsultacje i leczenie:
- Astma oskrzelowa
- Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
- Bezdech senny (w tym obturacyjny bezdech senny)
- Rozedma płuc
- Rak płuca
- Kaszel przewlekły
- Choroby śródmiąższowe płuc
Botox (bruksizm, nadpotliwość, migrena, estetyka)
Laser c02 estetyka
Laser co2 zmiany skórne
Żylaki
Pajączk
Stymulatory tkankowe i wypełniacze
Lekarze

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej uzyskał po ukończeniu specjalizacji, a w zakresie chirurgii naczyniowej posiada II stopień specjalizacji.
W swojej karierze zawodowej zdobył doświadczenie pracując w renomowanych placówkach, takich jak III Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CMUJ w Krakowie, Szpital Jana Pawła II w Krakowie (Oddział Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyń), a także w Oddziale Chirurgii Naczyniowej PAKS w Chrzanowie.
Dodatkowo, lek. Filip Reś specjalizuje się w medycynie estetycznej, oferując pacjentom szeroki zakres nowoczesnych zabiegów, takich jak:
- Laser CO2 – resurfacing laserowy, który poprawia kondycję skóry, redukując zmarszczki, przebarwienia, blizny i rozszerzone pory, stymulując produkcję kolagenu.
- Laser frakcyjny CO2 – skuteczna metoda redukcji blizn potrądzikowych, pourazowych oraz pooperacyjnych, wygładzająca i spłycająca blizny.
- Laser frakcyjny CO2 na rozstępy – zabieg zmniejszający widoczność rozstępów, poprawiający elastyczność skóry i jej koloryt.
Udziela także konsultacji w językach obcych: angielskim, niemieckim oraz francuskim, zapewniając kompleksową opiekę w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz estetycznej.
ADHD
Zaburzenia ze spektrum autyzmu
Depresja
Zaburzenia lękowe
OCD
Fobia społeczna
Uzależnienie od alkoholu
Uzależnienie od nikotyny
Pulmonolodzy

Lek. Monika Draszczuk szkolenie specjalizacyjne odbyła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe z psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, co pozwala jej jeszcze skuteczniej komunikować się z pacjentami. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach dedykowanych lekarzom.
W swojej praktyce stawia na uważne słuchanie pacjentów i indywidualne podejście do każdego przypadku. Dokładnie wyjaśnia proces diagnostyczny oraz proponowane leczenie, zwracając szczególną uwagę na możliwe skutki uboczne, interakcje lekowe oraz sytuację finansową pacjenta.
Bóle stawów i kręgosłupa
Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręhoslupa
Urazy narządu ruchu: złamania, skręcenia i zwichnięcia stawów, urazy śvięhien i mięśni
Zespóły przeciążeniowe układu ruchu
Zapalenia stawów
Neuropatie uciskowe
Ortopedzi

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2014 roku uzyskała tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Pracuje jako starszy asystent w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie — placówce kompleksowo zajmującej się leczeniem urazów narządu ruchu, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz chirurgią kręgosłupa.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania badań USG narządu ruchu. Jej szczególnym obszarem zainteresowań jest chirurgia ręki oraz chirurgia urazowa.
Wykonywane zabiegi:
- drobne zabiegi ortopedyczne
- iniekcje preparatów kwasu hialuronowego
- iniekcje osocza bogatopłytkowego (PRP)
- terapia Sanakin
Anemia z niedoboru żelaza i witaminy B12
Anemia hemolityczna
Małopłytkowość autoimmunologiczna.
Nadpłytkowość samoistna
Czerwienica prawdziwa
Hemochromatoza
Wyjątkowi specjaliści

Lekarz specjalista hematologii i chorób wewnętrznych. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie oraz w ośrodku badań klinicznych Pratia Onkologia w Katowicach.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób hematologicznych u dorosłych – nowotworowych i nienowotworowych.
Jego szczególne zainteresowania to:
- szpiczak plazmocytowy,
- zespoły mielodysplastyczne (MDS) – współautor polskich rekomendacji z 2021 r.,
- kompleksowa diagnostyka hematologiczna.
Wykonuje:
- biopsje i trepanobiopsję szpiku kostnego,
- ocenę rozmazów krwi i szpiku.
Onkologia
Nowotwory lite – diagnostyka i leczenie
Postępowanie objawowe
Leczenie bólu
Leczenie odleżyn
Onkolodzy

Dr Magdalena Karwala-Szytuła od ponad 20 lat wspiera pacjentów onkologicznych, łącząc doświadczenie kliniczne z empatycznym podejściem. Ukończyła studia na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uzyskując specjalizację z onkologii klinicznej oraz medycyny paliatywnej.
Na co dzień pracuje w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, gdzie opiekuje się pacjentami w trakcie kompleksowego leczenia onkologicznego — prowadzi chemioterapię, radioterapię, immunoterapię oraz leczenie wspomagające. Od lat związana jest z opieką paliatywną, zajmując się leczeniem bólu, duszności, ran trudno gojących się oraz poprawą komfortu życia pacjentów po zakończonej terapii przeciwnowotworowej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i aktywnie uczestniczy w szkoleniach oraz konferencjach medycznych, nieustannie rozwijając swoje kompetencje.